Wyspa Maré i Wyspa Sosen (Ile des Pins) z Marion i Emilie

Zwykły wpis

Po wielu nieciekawych przejściach z Movie Makerem i Youtubem, wreszcie udało mi się dodać ten przecudnej urody filmik.

Na filmiku najpiękniejsza z Wysp Lojalności – Maré – w pełnym słońcu! Na uwagę zasługuje szczególnie wyprawa na Shabadran, ukrytą plażę dostępną tylko po przejechaniu pikapem przez las palm kokosowych i półtoragodzinnym marszu/wspinaczce przez ostre koralowe skałki. Na końcu czekała na nas nagroda w postaci najpiękniejszej możliwej plaży: piękne turkusowa lagunka obsiana niewysokimi skałkami, a nieco dalej bariera koralowa, o którą rozbijały się fale. Zdumiewające.

 

Po antrakcie, czas na Ile des Pins, wspomnianą już Wyspę Sosen, która jest dość turystyczna, ze względu na bliskie położenie w stosunku do Noumei oraz piękne plaże. Wyspa Sosen była też miejscem, które często odwiedzała ekipa Koh-Lanty – francuskiej wersji reality show, w którym gracze starają się przetrwać w dziczy. W Polsce to się nazywało „Wyprawa Robinson”, zdaje się… W każdym razie wyspa i jej plaże piękne, a część tych miejsc można było zobaczyć na wcześniejszym filmiku z naszej wyprawy z Julem.

Ostatnia część filmiku to partie południa Grande Terre, charakterystyczne ze względu na czerwoną ziemię. Oczywiście sztandarowy już Park Błękitnej Rzeki z pięknym ptakiem Cagou, a następnie Yaté, które z Doktorem widzieliśmy już w Wielkanoc.

 

A oto filmik:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s