Wieloryby w zatoce Prony

Zwykły wpis

Jakiś czas temu wybraliśmy się z Julem, kuzynem Doktora, na jednodniową wycieczkę katamaranem, żeby obserwować WIELORYBY!

Płynęliśmy dość długo, z Noumei do Prony zabrało nam to 4 godziny, podczas gdy samochodem jedzie się 45 min… no ale dobra. Mieliśmy fajnego skippera Kanaka, który pod wielką czapą ukrywał długie grube dredy. Na statku była też jego córka, która przygotowała dla pasażerów kawę i herbatę. Pogodę mieliśmy ładną, aczkolwiek nie pełne słońce, a często niebo spowite chmurkami. Z jednej strony szkoda, że pogoda nie dopisała do końca, ale z drugiej trochę się cieszyłam, bo kompletnie zapomniałam okularów przeciwsłonecznych, a bardzo słoneczny dzień na wodzie może się bez nich źle skończyć.

Ledwo znaleźliśmy się za Wyspą Kaczek (Ile aux Canards), która znajduje się 5 minut od wybrzeża Noumei motorówką, a już zauważyliśmy stadko delfinów!

Znajdowały się zaraz przy katamaranie:)

delf

Ale nie o delfinach miało być, tylko o wielorybach! Nasz skipper cały czas słuchał cb radia, aż w końcu inne dwa statki się odezwały i powiadomiły, że wieloryby zmierzają dalej na południe, w kierunku Ile des Pins (Wyspa Sosen), ale że jeśli się pospieszymy, to je jeszcze złapiemy. Cała naprzód, motor w ruch i w końcu udało nam się je dogonić :)

A oto filmik z tej wyprawy zmontowany przez Jules’a z moimi drobnymi poprawkami:). Niestety, była duża fala przez co film trochę się trzęsie. W związku z tym duża część filmiku jest ukazana w zwolnionym tempie. Enjoy!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s